Ankara Boşanma Avukatları

İyi boşanma avukatları hissettiklerinizi farketmelidir. Boşanma davası zordur. Bu sebeplidir ki dava boyunca size yardımcı olacak bir boşanma avukatı bulmanız önemlidir. Peki iyi bir ankara avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle duruşmanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?

Bununla birlikte boşanma davası nasıl açılır ona da değinelim. Boşanma davası iki şekilde açılabilmektedir. Eğer yanlar evliliğe son verme hususunda anlaşırsa aile mahkemesine başvuru yapmaları durumunda anlaşmalı olarak boşanabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az bir sene sürmüş olmasıgerekir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan kısa devam etmiş ise eşler anlaşmalı biçimde evliliği sonlandırmak amacıyla müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli biçimde müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı tarzda evliliği bitirmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma protokolü sunmaları gereklidir. Bu protokolün bir hukukçu tarafından hazırlanması iyi olacaktır. Bunun ardından eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli tarzda boşanmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliği bitirme sebebinin yerinde olması gerekir. Ayrıca boşanma gerekçesinin kanıtlanması lazım gelir. Boşanma davasında davacı taraf iddialarını her çeşit kanıtla kanıtlayabilir. Mesela video görüntüleri delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli ayrılma davaları oldukça uzun sürmektedir. Bu süreci kısaltmak için bir hukukçudan yardım alınmalıdır.

Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü hiç bir şekilde aklımıza iyi fikirler getirmez. Bunun sebebi tecrübeler olabilir mi? Avukatların neredeyse hepsi toplumumuzu iyileştirmek sebebiyle karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu boşanma avukatı , avukat olmaya para etkisiyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada avukatınızı belirlerken iyi araştırma yapmalısınız.

Bir çok boşanma avukatı var. Doğru boşanma avukatını ne şekilde seçeceğim? Avukat Bu bağlantıda bulurken en iyi çözüm arkadaşlarınızın tavsiyesidir. İkinci yol ise googledan araştırma yapmaktır. Eğer bu şekilde boşanma avukatınıza karar verecekseniz bulduğunuz boşanma avukatını öven websiteleri de aynı yolla bulacaksınızdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankara Boşanma Avukatları”

Leave a Reply

Gravatar