Boşanma Avukatı Ankara

Ankarada İyi Boşanma Avukatları
Boşanma avukatı hislerinizi farketmelidir. Boşanma davası zordur. Bu sebeplidir ki dava süresince size yardımcı olabilecek bir boşanma avukatı bulmanız ivedidir. Öyleyse uzman bir ankara boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Ayrıca davanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?
Aynı zamanda boşanma davaları ne şekilde açılır şuna da değinelim. Boşanma davası iki şekilde açılabilmektedir. Eğer yanlar evliliği bitirme hususunda anlaşırsa mahkemeye başvurmaları halinde anlaşmalı şekilde evliliğe son verebilirler. Anlaşmalı şekilde ayrılmanın gerçekleşmesi için birlikteliğin minimum bir yıl devam etmiş olmasıgerekmektedir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan kısa devam etmiş ise taraflar anlaşmalı olarak boşanmak için başvuru yapamazlar. Bu durumda çekişmeli şekilde başvuru yapmak zorundadırlar. Anlaşmalı olarak ayrılabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları gereklidir. Bu protokolün bir avukat tarafından hazırlanması iyi olacaktır. Daha sonra eşler hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli olarak evliliğe son vermek için bir boşanma nedenine ihtiyaç vardır. Bu ayrılma nedeninin haklı olması gerekmektedir. Ayrıca evliliği bitirme gerekçesinin kanıtlanması lazım gelir. Boşanma davasında davacı taraf boşanma gerekçelerini her türlü delille kanıtlayabilir. bir örnek verecek olursak şahit kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davası baya uzun sürebilmektedir. Bu süreci hızlandırmak için bir hukukçudan yardım alınmalıdır.

Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü kesinlikle beynimize iyi çağrışımlar getirmez. Bunun sebebi toplumsal farkındalık düzeyi olabilir mi? Boşanma Avukatlarının neredeyse tamamı toplumu daha iyi hale getirmek amacıyla seçmemiştir avukatlığı. Çoğu boşanma avukatı , avukat olmaya para etkisiyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada avukatınızı belirlerken çok iyi araştırmalısınız.

Fazlasıyla avukat var. En İyi avukatı nasıl seçeceğim?
Boşanma avukatınızı belirlerken en Ben bunu sevdim iyi çözüm arkadaşlarınızın tavsiyesidir. İkinci yol ise googledan araştırma yapmaktır. Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz boşanma avukatını tavsiye eden siteler de aynı şekilde bulabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Boşanma Avukatı Ankara”

Leave a Reply

Gravatar